skip to main content

JIB+, alternativní rozhraní Jednotné informační brány


Proč využívat JIB+?

Alternativní rozhraní JIB+ vám v přívětivém a moderním uživatelském prostředí nabízí především komfortní práci s indexem Primo Central.


Primo Central je …

velký index obsahující stovky milionů záznamů článků z volně dostupných i licencovaných zahraničních článkových databází, digitálních archivů nebo sbírek e-knih. Obsah Primo Central je průběžně rozšiřován. Část článků a e-knih je dostupná i včetně plných textů.


Další zdroje v JIB+

V JIB+ naleznete i další databáze, které jsou v současné době zapojeny do JIB, např. katalogy českých a zahraničních knihoven či volně dostupné a licencované báze. Pro hledání v těchto dalších bázích můžete využít připravené skupiny zdrojů. Jejich přehled najdete vždy v rozbalovacím menu v jednoduchém i pokročilém hledání.


Nalézt databáze

Vlastní skupinu zdrojů si můžete vytvořit pomocí služby Nalézt databáze. Zapojené zdroje lze vybírat i podle předmětových a speciálních kategorií, které JIB používá.Široké možnosti


Doporučené články

U řady záznamů se zobrazuje záložka „Doporučené články“ s odkazy na texty obsahově související s nalezeným článkem. Díky této službě tak můžete snadno získat přehled o dalších článcích k vybranému tématu.


Máte v JIB vlastní účet?

Přihlašovací údaje, které používáte v JIB, je možné využít také pro přihlášení v tomto alternativním rozhraní JIB+. I zde si pak můžete do své e-schránky ukládat vybrané záznamy. Uživatelé NK ČR a UK se mohou do JIB+ přihlašovat také svými uživatelskými účty z NK ČR či UK, a to prostřednictvím Shibbolethu.


Alternativní rozhraní JIB+ nabízí více

V uživatelském kontě si můžete určit preference, díky nimž vám JIB+ nabídne výsledky dotazu v pořadí, které bude více vyhovovat vašim potřebám.


Chcete vědět o JIB+ více?

Další informace najdete na Informačním portálu JIB.


Váš názor na JIB+

Těšíme se na Vaše zkušenosti a názory.

Najděte si nejčtenější články z vašeho oboru!

JIB

Klasické rozhraní
Jednotné informační
brány

JIB+ pro váš mobil

Vyzkoušejte na cestách
mobilní rozhraní

Novinky

Přehled nově zapojených zdrojů a další noviky v JIB a JIB+

Prohledávám vzdálené elektronické zdroje, prosím o trpělivost